Nabídka Hledat

Treska je letitým favoritem pro štědrovečerní večeře v Chorvatsku. O těchto Vánocích vyzkoušejte místo kapra tresku v jiném stylu. Připravte si toto krásně bohaté a krémově bílé tresčí risotto.

Ingredience

600 g filet z tresky
250 g rýže arborio Lagris
1 cibulka fenyklu
150 ml smetany
200 ml suchého bílého vína
50 ml dezertního nebo portského vína
60 ml olivového oleje
sůl
černý pepř
1 lžíce kopru, nasekaného
1 lžička francouzské hořčice
1 lžička rozmarýnu, nasekaného
1 polévková lžíce Podravka přísady Středomořské

Použili jsme

Podravka Natur Středomořská

Podravka Natur Středomořská

Příprava Na přípravu tohoto receptu potřebujete pouze představivost!

Jednoduché 4 porce45 min

  • 1 Fenykl nakrájejte na plátky a osolte. Na rozpálenou pánev přidejte olivový olej a krátce fenykl orestujte z obou stran. Položte na talíře a servírujte. Do zbývajícího oleje přidejte nakrájený filet z tresky, přidejte také 1 lžičku Středomořské přísady a bílé víno.
  • 2 Přidejte rýži, kterou jste předtím uvařili ve stylu „al dente“ na samostatné pánvi. Přidejte nasekaný rozmarýn, promíchejte a krátce vařte. Přidejte dezertní nebo portské víno a zatřepte pánvičkou. Vmíchejte krém smíchaný s hořčicí a do risotta přidejte sůl a pepř, podle chuti. Navršte na něj plátky smaženého fenyklu, přikryjte a nechte cca 5 minut stát.
  • 3 Těsně před podáváním posypejte pokrm sekaným koprem.

Tip

Těsně před dokončením přidejte do risotta 1 - 2 polévkové lžíce citrónové šťávy. Arborio představuje rýži s dokonalým zrnem pro risotta, a to kvůli vysokému obsahu škrobu. Po přidání tekutiny a zamíchání risotta zrna prasknouta uvolní se škrob, který rychle absorbuje velké množství tekutiny. Risotto tak získá krásnou krémovou strukturu.

Sdílet s přáteli

podravka-eshop.cz