Nabídka Hledat

Použijte svou fantazii a smíchejte med, koření Podravka, šťavnaté maso, chilli papričky a cukr, všechno zalejte černým pivem a vychutnejte si skvělé grilované jídlo.

Ingredience

2 kg vepřových žebírek
3 lžíce Podravka přísady pikant
2 lžíce medu
75 ml vody
3 lžíce oleje
3 lžíce oleje
100 g cibule
20 g slaniny
2 stroužky česneku
1 chilli paprička
1 lžička hnědého cukru
300 ml černého piva
200 ml pasírovaných rajčat Podravka
sůl, barevný pepř

Použili jsme

Podravka Natur Chilli

Podravka Natur Chilli

Příprava Na přípravu tohoto receptu potřebujete pouze představivost!

Jednoduché 4 porce25 min

  • 1 Žebírka nakrájíme na větší kousky. Podravka přísadu pikant smícháme s medem a touto směsí žebírka potřeme.
  • 2 Polovinu žebírek rozložíme na větší kus alobalu tak, abychom je druhou polovinou alobalu mohli zakrýt. Dvě strany alobalu pořádně uzavřeme a do takto vytvořené kapsy přes otevřenou stranu dovnitř nalijeme 75 ml vody a 3 lžíce oleje. Balíček pak pořádně uzavřeme, aby teplo nemohlo zevnitř uniknout. Stejným způsobem připravíme i druhou polovinu žebírek a necháme minimálně 1 hodinu odležet.
  • 3 Oba balíčky pak na cca 45 - 60 minut položíme na rozehřátý gril a připravujeme na mírném ohni.
  • 4 Na rozehřátém oleji na pánvi osmažíme najemno nakrájenou cibuli a na kostičky nakrájenou slaninu pěkně dozlatova. Přidáme prolisovaný česnek, nakrájenou chilli papričku, cukr a vše krátce povaříme. Přidáme pivo a vaříme cca 10 minut, dokud omáčka nezhoustne. Na závěr přidáme pasírovaná rajčata Podravka a ještě minutu povaříme, aby se v omáčce propojily všechny chutě. Podle potřeby dochutíme solí a pepřem.
  • 5 Žebírka vyjmeme z alobalu, dáme zpět na gril a grilujeme na mírném ohni ještě cca 10 - 15 minut. Během grilování je potíráme připravenou omáčkou.

Tip

Na přípravu grilovaných žebírek si vybereme menší a kratší žebírka, která jsou v americké grilovací hantýrce nazývaná jako baby žebírka.

Porce

Žebírka podáváme se zbývající omáčkou a jemným Ajvarem Podravka.

Sdílet s přáteli

podravka-eshop.cz